Beany bicykle

Bicyklovanie u detí rozvíja hrubú motoriku, koordináciu a buduje lásku k pohybu. Vďaka svojmu bicyklu dieťa zažíva prvýkrát pocit rýchlosti, ktorú môže do istej miery ovplyvňovať.

Detské beany bicykle sú určené na plynulý prechod dieťaťa od odrážadla ku klasickým bicyklom aj na prvé zoznamovanie sa s bicyklovaním.Je potrebné aby bol detský bicykel čo najľahší, pritom však kvalitný a dostatočne bezpečný a pohodlný.

Detské bicykle sú už po generácie tou najlepšou športovou potrebou, dopravným prostriedkom aj darčekom pre deti každého veku. Avšak taký výber tvarov, farieb a bezpečného prevedenia bicyklov ako dnes tu ešte nebol! Je naozaj radosť vyberať cez internet detský bicykel, či už pre Vaše deti, alebo vnukov. Najmenšie detské bicykle majú ešte pomocné balančné kolieska, pokročilejší detský bicykel je už vybavený prehadzovačkou a juniorský bicykel vyzerá ako bicykel pre dospelých, len býva menší a ľahší.

Detské bicykle sa delia na chlapčenské bicykle zastúpené zvučnými značkami, s ktorými každý chlapec zažiari, a rovnako tak atraktívne dievčenské bicykle, s ktorými malé slečny zaručene oslnia svoje okolie. K detským bicyklom neodmysliteľne patria ochranné pomôcky, najmä detské prilby na bicykel (v SR povinné do 18 rokov veku), chrániče lakťov a kolien. U nás nájdete všetko potrebné pre detskú cyklistiku na jednom mieste.

 

Postup pre správny výber veľkosti detského bicykla:

  • Dieťa pohodlne dosiahne nohami na zem a rukami na riadidlá.
  • Medzi horným rámom kolesa a rozkrokom je približne 10 cm priestor.
  • Dieťa by malo vlastniť bicykel zodpovedajúcej veľkosti, nie väčší ani menší.

Beany bicykle nájdete u nás na predajni Ebike Expert Bratislava.

Detské Beany bicykle ako miniatúry bicyklov pre dospelých

Ľahké detské Beany bicykle

  • BEANY je česká firma
  • Vyrába najľahšie bicykle na trhu
  • Sú navrhnuté priamo na mieru deťom

O spoločnosti Beany

Sme športovými nadšencami. Voľný čas často, ale nie výhradne, plánujeme okolo športových aktivít. Bicykel milujeme. Cestné, gravelové, horské… A potom máme tiež každý to svoje.

Sami sme vždy pri kúpe športového vybavenia zohľadňovali hlavne jeho funkčnosť a akúsi užívateľskú ústretovosť. Zároveň ale vnímame aj rolu dizajnu a nikdy by sme ho – špeciálne u detí – nepodceňovali.

BEANY potom zákonite reflektuje premýšľanie nás, svojich majiteľov a zakladateľov. Vybavenie, ktoré vyrábame sa snažíme robiť tak, aby deťom skutočne ponúkalo užívateľský komfort, aby pre nich nepredstavovalo imaginárnu ťažko ovládateľnú „guľu na nohe“, ale aby s ním krásne splynuli a užili si možnosti, ktoré im ponúka v plnom rozsahu. Tiež sa im samozrejme musí páčiť, len tak sa stanú športové zážitky skutočne nezabudnuteľnými.

Sme malá, rodinná firma. Všetky návrhy konštrukcií, používaných technológií a designov tvoríme v Krkonošiach. Tu taktiež produkty servisujeme a skladujeme. Vlastnú výrobu máme lokalizovaný ako v Európe, tak v Ázii, v partnerských výrobách. Naše bicykle varíme a kompletujeme na Filipínach.

Všetky tieto produkty sú dostupné u nás. Neváhajte teda navštíviť predajňu Ebike-Expert Bratislava

Beany bicykle
Beany bicykle

6 mýtov o detských bicykloch alebo na čo by ste nemali zabudnúť pri kúpe detského bicykla?

1) NA GEOMETRII RÁMU NEZÁLEŽÍ

Pre pohodlie, zdravie dieťaťa aj bezpečné ovládanie bicykla je stavba rámu zásadná. Rám nesmie byť zbytočne dlhý, posadenie voči riadidlám musí byť v rovnováhe. Dieťa by nemalo byť príliš vzpriamené alebo naopak v nepohodlnom nezdravom predklone. Bicykel sa potom dieťaťu horšie ovláda a ohrozená je tým pádom aj jeho bezpečnosť.

2) ŽIADNA ZNAČKA – VÝROBCA BICYKLOV VÝVOJ DETSKÝCH RÁMOV NERIEŠI

Väčšina etablovaných cyklistických značiek sa špecializovanému vývoju detských bicyklov nevenuje buď vôbec alebo len minimálne. Našťastie aj tu sa nájdu výnimky, ktoré vývoj detských bicyklov a veci ohľadom ich špeciálnej geometrie riešia a stavajú ich do popredia svojho záujmu. Bicykel pre dospelých je iný produkt ako bicykel pre dieťa as týmto náhľadom je tiež potrebné pristupovať k jeho vývoju a výrobe.

3) VÝBEROM NESPRÁVNEJ VEĽKOSTI NEUBLIŽÍM, JE TO JEDNO

Prvý dojem dieťaťa z bicykla a jazdy na ňom je úplne kľúčový. Zlý výber veľkosti rámu dieťaťu často znechutí celú cyklistiku, pretože sa mu bicykel jednoducho zle ovláda. Nehovoriac o tom, že nepadnúci rám a s ním súvisiaci zlý posed na bicykli, môžu mať neblahý vplyv na pohybový aparát detí a ich správny vývoj.

4) KUPOVAŤ NOVÝ DETSKÝ BICYKEL JE ZBYTOČNÉ

Môže sa zadariť kúpiť kvalitný detský bicykel z druhej ruky, v dobrom stave a ešte vyhovujúci vášmu dieťaťu, ale je to skôr dielom náhody a šťastia. Nie je nad to, vyskúšať si bicykel zapožičaný napríklad aj na poldeň od predajcu a keď naozaj sedí, kúpiť ho plne nastavené, pripravené a v záruke.

5) DETSKÉ CYKLOKROSOVÉ KOLESO NEEXISTUJE

Existuje. napr. Beany vyrába cyklokrosový model na 26” kolesách pre deti vo veľkosti od 130-160 cm. Na týchto bicykloch sa deti výborne zvezú na ceste aj po poľných cestách. Ide o skvelú variantu detského bicykla pre niekoho, kto nejazdí do ťažkého terénu.

6) NA DIZAJNE NEZÁLEŽÍ

Dizajn je tak trochu zapeklitá vec, musí sa páčiť ako rodičom, tak aj samotným deťom. Jazda na bicykli bude deti baviť viac, keď budú mať bicykel, ktorý sa im páči. Tiež by nás dospelých nebavilo jazdiť v aute, čo sa nám nepáči 🙂