Čo je to e-bike?

Jednoducho povedané, je to elektrický bicykel ktorý Vám poskytne asistenciu pri pedálovaní.

Elektrické bicykle

"Ebajky" neposkytujú žiadnu asistenciu ak jazdec nepedáluje, takže nečakajte že sa na nich povozíte uplne bez námahy. :-) Stupne asistencie si jazdec volí podľa potreby počas jazdy, k dispozícii bývajú 3 až 4 asistenčné "módy" ktoré určujú ako bude Vami vynaložená energia znásobená. Na jazdu na elektrickom bicykli nie je potrebný vodičský preukaz.
Elektrobicykle Vám rozšíria obzory - odveziete sa ďalej, rýchlejšie a zostane Vám viac síl vychutnať si celú cestu. Strmé kopce už nebudú neprekonateľnou prekážkou a ranná cesta do práce bude rýchlejšia a bez potu.
Ďalšou nespornou výhodou elektrických bicyklov je ich schopnosť vyrovnať výkonnostné rozdiely jazdcov v skupine a tým pádom zvýšiť pôžitok z výletov.
Maximálna rýchlosť pri ktorej Vám bude elektrický motor asistovať je obmedzená na 25km/h. Dojazd ebajku závisí od mnohých faktorov ako sú kapacita batérie, stupeň asistencie, priemerná rychlosť, charakter trate, sila vetra, atď. a môže presiahnuť hranicu 200km. Batérie sa nabíjajú pomocou 230V nabíjačky a ich plné nabitie trvá od 3 do 5 hodín. Cena elektrickej energie za jedno nabitie je okolo 10 centov.
Tak ako pri klasických bicykloch, aj pri elektrických bicykloch existuje mnoho typov - Horské, Trekingové, Mestské, atď. V porovnaní s klasickými bicyklami sú ale samozrejme o niečo tažšie, drahšie a komplexnejšie.

ZOBRAZIŤ PONUKU ELEKTROBICYKLOV
BULLS-BIKES
FOCUS-BIKES
KTM-BIKES
KALKHOFF