Čo je to e-bike?

Jednoducho povedané, je to elektrický bicykel ktorý Vám poskytne asistenciu pri pedálovaní.

Elektro-bicykle

"Ebajky" neposkytujú žiadnu asistenciu ak jazdec nepedáluje, takže nečakajte že sa na nich povozíte uplne bez námahy. :-) Stupne asistencie si jazdec volí podľa potreby počas jazdy, k dispozícii bývajú 3 až 4 asistenčné "módy" ktoré určujú ako bude Vami vynaložená energia znásobená. Na jazdu na elektrickom bicykli nie je potrebný vodičský preukaz.
Elektrobicykle Vám rozšíria obzory - odveziete sa ďalej, rýchlejšie a zostane Vám viac síl vychutnať si celú cestu. Strmé kopce už nebudú neprekonateľnou prekážkou a ranná cesta do práce bude rýchlejšia a bez potu.
Ďalšou nespornou výhodou elektrických bicyklov je ich schopnosť vyrovnať výkonnostné rozdiely jazdcov v skupine a tým pádom zvýšiť pôžitok z výletov.
Maximálna rýchlosť pri ktorej Vám bude elektrický motor asistovať je obmedzená na 25km/h. Dojazd ebajku závisí od mnohých faktorov ako sú kapacita batérie, stupeň asistencie, priemerná rychlosť, charakter trate, sila vetra, atď. a môže presiahnuť hranicu 200km. Batérie sa nabíjajú pomocou 230V nabíjačky a ich plné nabitie trvá od 3 do 5 hodín. Cena elektrickej energie za jedno nabitie je okolo 10 centov.
Tak ako pri klasických bicykloch, aj pri elektrických bicykloch existuje mnoho typov - Horské, Trekingové, Mestské, atď. V porovnaní s klasickými bicyklami sú ale samozrejme o niečo tažšie, drahšie a komplexnejšie.

ZOBRAZIŤ PONUKU ELEKTROBICYKLOV
BULLS-BIKES
FOCUS-BIKES
KTM-BIKES
KALKHOFF